Velká kuchyň v jednom hrnci

Z vlastní zkušenosti musím říct, že pokud slyším samá superlativa na něco, co neznám, brzy tomu přestanu věnovat pozornost. Proto vám chci představit fešáka CATLER MC 8010 trochu jinak – přes několik hmatatelných faktů a reálné možnosti využití.

V první řadě jej nelze srovnávat s ničím „podobným“ na trhu. To, co z něj dělá prvotřídního kuchaře, je moderní technologie propojená s láskou k jídlu a respektem k samotným surovinám. Vaří mnohonásobně rychleji, zdravěji a bezpečněji, méně solíte či kořeníte a jídlu pozvedne jeho přirozenou chuť, zachová v něm šťávu i cenné živiny. 

Od základu jiná technologie

První rozdíl je ve způsobu ohřevu – indukční, který v kombinaci s tlakovým vařením a vařením v páře ovlivňuje vzhled, chuť i šťavnatost pokrmu. Druhý rozdíl je samotný tvar i konstrukce vnitřní nádoby. Ta je navržena tak, aby v ní vaření probíhalo vlivem kumulovaného tepla a proudění vzduchu. Samotná vnitřní nádoba o objemu 3 l je složena ze 6 vrstev, z nichž 2 jsou uhlíkové s vynikající schopností udržet teplo. Přidejte k tomu technologii vysokoteplotní stříkané nerezové oceli, která je extrémně pevná a má mimořádnou tepelnou vodivost, nepřilnavý povrch a speciálně navržený tvar nádoby. Pro zeleninu, maso, rýži, domácí chléb, vývary, sladká mlsání – není téměř nic, co by neuměl.

Kam s ním? Vystačí si s kouskem místa na kuchyňské lince nebo na stole. Nahradíte indukční desku, pánev, troubu i tlakový hrnec.

Působivý výsledek

Mám vyzkoušeno, že v něm připravíte masa snad na všechny způsoby, nikdy neztratí šťávu a vždy budou akorát měkká, zvládne znamenité steaky, zeleninu uděláte v páře, nebo ji můžete dusit či péct, uchová její krásnou barvu, plnou chuť a přirozenou slanost. Ohromíte zcela bezkonkurenčním dlouho taženým vývarem, ať už na nedělní oběd nebo jako základ pro další vaření a od doby, co ho mám, vývary nekupuji, dělám si je poctivě doma. Uspokojí mlsné chutě sladkým potěšením – upeče buchty, štrúdl, připraví kompoty, sirupy, marmelády nebo pudingy. Je přímo excelentní na vaření rýže, a to díky speciálnímu tvaru nádoby a její povrchové úpravě.

Chytré vaření. Co umí?

S přípravou pokrmů pomůže 14 volitelných programů. Všechno, co hrnec dělá, je doprovázeno hlasovou navigací v českém nebo anglickém jazyce. To je užitečné nejen pro začátečníky, které jednoduše navede procesem přípravy. Navíc vždy víte, v jaké fázi vaření se váš pokrm nachází. Po ukončení jakéhokoliv programu, třeba i pod tlakem, můžete s pokrmem okamžitě zacházet bez nutností čekání, až uvnitř nádoby klesne tlak. Hrnec si to řídí sám, a když uslyšíte slavnou hlášku „prosím, odstupte od hrnce, vypouštím páru“, víte, že máte za 3 minuty hotovo.

Vaši kuchyň si nyní můžete vzít s sebou třeba na dovolenou, do karavanu nebo na chalupu. Myslím, že kromě apartmánů by unesl i garáž s přívodem elektřiny a tomu výtečnému steaku, který připraví, to vadit nebude.

Catler indukční hrnec

14 automatických programů:

 • Pohanka – vhodný pro všechny druhy luštěnin
 • Rýže
 • Polévka – pro veškeré zeleninové polévky
 • Tvaroh
 • Vývar – silný vývar na nedělný oběd s trváním 90 minut
 • Pilaf
 • Smažení
 • Dušení – vhodný pro masa, ale často na tomto programu dělám základ na polévku
 • Vaření v páře – dokonalá funkce třeba pro ryby, zeleninu nebo knedlík
 • Pečení – stejně jako v troubě, upečete si kachní stehna nebo sladkou buchtu
 • Pomalé vaření – dlouho tažený vývar, španělské ptáčky a jiné dobroty
 • Multi-Chef s možností volby nastavení
 • Indukční multifunkční hrnec je dále vybaven programy na recept pro rizoto, chobotnici nebo sladký krém.

Inspirativní kuchařka

A  protože víme, že jsme v mnohém přeběhli dobu, vaše obavy pomůže rozptýlit přibalená kuchařka se 40 recepty a přesnými postupy pro přípravu. Anebo náš blog.

Je zkrátka stvořený k tomu, aby pro vás denně připravoval ta nejlepší jídla.

Sdílejte