Mixování budoucnosti: Vysokorychlostní a ve vakuu

Stolní mixér připraví lahodné koktejly, nápoje, směsi pro sorbety nebo zmrzliny, populární smoothie, ale také krémové polévky, omáčky či lehká těsta na palačinky a mnoho dalšího. Některé mají funkci ohřevu nebo toho umí ještě víc.

Díky tomu, že zpracují celé suroviny bez odpadu, zažívají stolní mixéry boom stejně jako před lety odšťavňovače nebo přenosné smoothie. V kurzu jsou vysokorychlostní mixéry s automatickými programy, avšak vrchol moderní technologie představují vakuové vysokorychlostní mixéry. Mixování bez přístupu vzduchu je v současnosti nejdokonalejší metodou, která nemá obdoby a v nejbližších letech bude hlavním požadavkem ze strany spotřebitelů. Vakuum není jen pro gurmány, nabídne totiž lepší výsledek ve všech směrech.

Mixování: klasické & ve vakuu

Rozdíl mezi běžným mixováním a mixováním ve vakuu poznáte ihned. U klasického mixování (i vysokorychlostního) je největším problémem oxidace, což však elegantně vyřeší vakuový mixér. Ten nejdříve z nádoby odsaje vzduch a poté potraviny rozmixuje.

A výsledek? Delší trvanlivost nápojů či směsí, které si můžete připravit i několik hodin dopředu a to byste s běžným smoothie nebo mixérem neuměli. Suroviny díky vysokorychlostnímu mixování ve vakuu si udrží původní chuť, svěží barvu, mají absolutně dokonalou konzistenci a ztráta vitaminů a živin je minimální. To platí i pro velmi náročné potraviny náchylné na okamžitou oxidaci jako jsou jablečná šťáva, avokádo, mango. Navíc nedochází k separaci dužiny a vody, mixování je jemnější, výsledek prostě dokonalý.

Pokud jde o nabídku vakuových mixérů, pak značce Catler nelze upřít její prvenství. Vakuový blendr CATLER VB 8010 umí zpracovat suroviny bez přístupu vzduchu. Díky speciálnímu tvaru nádoby a způsobu broušení nožů rozmixujete – smoothie, koktejly, těsta, sorbety, zmrzliny, ale také horké polévky a omáčky – přičemž můžete volit ze standardního nebo vakuového mixováníVakuový blendr využijete nejen pro mixování, ale i pro uchování potravin. Speciální přenosná skladovací nádoba na potraviny umožní zavakuovat choulostivé potraviny a uložit v chladničce, čímž prodloužíte jejich čerstvost. Tento vakuový mixér má robustní kovové tělo a silný motor s příkonem 1 500 W / max. 26 500 otáček/min. Japonská technologie tvarování a broušení nožů stejně jako speciálně tvarovaná nádoba z materiálu TritanTM jsou zárukou skvělého výsledku. A přitom pořád pracuje tiše. Mixér nabídne volbu 10 rychlostí a 5 automatických programů. Jeho součástí je speciálně tvarovaná 1,5litrová tritanová nádoba a nádoba pro skladování potravin Fresh Cup (odsajete vzduch, uchováte v lednici). 

Více najdete také na www.catler.cz

Sdílejte